Randevu

CİLT SARKMA VE GEVŞEMELERİNDE AMELİYATSIZ ÇÖZÜM

ULTRA V-LIFTING İLE CİLT TOPARLAMA

Cilt, geçen yıllar içinde elastikiyet kaybına uğrayarak ve yerçekiminin etkisi ile gevşeyerek sarkmaya başlar. Bunun en önemli nedeni kollagen ve elastin liflerin eskisi gibi gergin duramamasıdır. Hücresel düzeyde zamanla yenilenme hızının yavaşlaması ile de bu temel elamanlarda kayıplar oluşur. Dolayısıyla cilt de yıllar içinde genç sağlıklı parlak ve gergin görünümünü kaybeder. Bu sorunun çözümünde, kimyasal peelingler,lazer yöntemleri,mezoterapi uygulamaları ve en son tercih olarak cerrahi uygulamalar yapılmaktadır.Bazen de birkaç yöntemin birlikteliği ile cilt sıkılaştırılmaya çalışılmaktadır.

Ultra V lift yöntemi, cilt yenilemede bilinen tüm yöntemlerin ötesinde devrim yaratacak bir uygulama olarak yerini almıştır. Ameliyatsız cilt germe olarak tanımlanan bu yöntem, çok ince iğneler içine yerleştirilmiş PDO (polydioxanone) isimli ameliyat ipine benzer yapıdaki bir maddenin cilt altında sarkan ve gevşeyen noktalara uygun teknikle yerleştirilmesine dayanmaktadır. Bu yöntem sayesinde, ciltte bir tür lifting etkisi oluşturularak cilt toparlanması hedeflenir. Cilde uygulanan ürün 6-8 ayda emilir fakat ciltte oluşturduğu kollagen sentezi uyarısı uzun süre devam eder.

Uygulanan bölgede mikro kan dolaşımı artar, tamir mekanizmaları harekete geçer,kollagen üretimi hızlı bir şekilde oluşur.Bunun sonucu olarak 30 dk içinde 8-10 yıl önce daha genç dinç gergin cilt yapısı elde edilir.
 

İşlem sırasında ağrı hissedilir mi?

Uygulama, yüze uygulanan lokal anestezik kremle rahatlıkla yapılabilmektedir. Uygulama süresi ortalama 30 dk. olup ağrısız ve acısızdır.

İşlem ne kadar süre ile etkilidir?

Kalıcılığı 1 - 1,5 yıldır.

İşlemin etkilerini ne zaman fark edersiniz?

Etkinliğini uygulamadan hemen sonra görebilmekle birlikte, en kesin sonuca 5-6 hafta içinde sahip olunmaktadır.

Yan etkileri nelerdir?

Yan etkisi yoktur. Ameliyatlar gibi bir iyileşme süreci de yoktur. Uygulamadan sonra hemen aktif hayatınıza geri dönebilirsiniz.

UYGULAMA BÖLGELERİ

Alın,burun,yanaklar,çene hatları sarkmaları

Boyun sarkmaları

Spesifik ince çizgiler ve kaş arası

Kollar ve kalça liftingi

Her hakkı Özel MedLife Polikiliniği'ne aittir. Copyright 2016.