Randevu

OZON TEDAVİSİ NEDİR

Ozon terapi, ozon gazının tedavi amaçlı kullanılmasıdır Medikal ozon, %95O2 %5O3 atomundan oluşan tıbbi gaz karışımıdır. Ozon, çok yüksek oksidasyon(yakma) gücüne sahip olduğu için, tıpta ‘’aktif oksijen veya süper oksijen olarak’’tanımlanır. Medikal ozon daima saf ozon ve saf oksijenin karışımı şeklinde kullanılır. Ozon terapist,(ozon terapi konusunda eğitimli bir doktor)hastanın durumu ve tıbbi endikasyona göre hastanın alacağı komple dozu belirler.

Vücudumuz gün içinde binlerce metabolik olay yaşar. Üretilen besinler, yararlı elementler ve enerjinin yanında atıklar da oluşur. Vücudumuzda biriken bu atıklar erken yaşlarda ter, idrar ve dışkı yoluyla vücuttan rahatlıkla atılabilirken, ileri yaşlarda bu atıkların atılımı kolay olmayabilir. Bir de üstüne üstlük sigara, ilaçlar, görülen tedaviler, radyasyon, güneş ışınları, kötü gıdalar ve çevresel etkenlerle birlikte vücudumuzda oluşan toksinler giderek artar ve tabiri yerindeyse vücudumuz bir bataklığa döner. Dünyada geliştirilen bütün tıp sistemleri "vücuttaki toksinleri nasıl atarız" üzerine yoğunlaşır. Kimisi bitkisel kürlerle, kimisi yiyeceklerle, kimisi çamur banyolarıyla vücuttaki toksin havuzunu detokslamaya çalışır. İşte ozon terapi de bir detoks yöntemidir 

DAHA SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN HAYATA GÜLÜMSEYİN

TOKSİN BİRİKİNCE NE OLUR ?

Vücudumuzdaki enerji akışı engellenir. Yorgunluk, halsizlik, huzursuzluk, depresif belirtiler meydana gelir. Yemek borusundan dolayı yeme bozuklukları, midede ülser ve gastrit gibi sindirim bozuklukları, bağırsaklarda tembellik ve dışkılama bozuklukları, deride egzama, deri kuruluğu ve deri yaşlanması, eklemlerde kireçlenme gibi sorunlar ortaya çıkar. Bu enerji dağılımı onarılırsa, bütün bu sorunlarda önemli seviyede iyileşme sağlanabilir. Ozon terapisi tam da burada devreye girer.

Her hakkı Özel MedLife Polikiliniği'ne aittir. Copyright 2016.