Randevu

AYNI ANDA İKİ ETKİ: KALDIRMA VE YENİLENME!

Benzersiz yeni teknolojisi ile yüzdeki sarkmalardan kurtulup, yeniden gerilmiş bir yüze kavuşmak,  hacminin yeniden kazanılması, kırışık ve çökük görüntülerin azalması mümkün hale gelmiştir. Daha önce bu etkiyi sağlayacak güçte ama bir o kadar da kolay uygulama yoktu.  Doktor tarafından uygulanan yaklaşık 30 dakikalık bir işlemle 18 aya kadar süren etki sağlamaktadır.

Yüzün sarkmış bölgelerini kaldırma ve cildi yeniden canlandırma: bu ikili ihtiyacı karşılamak için özel üretilmiş PLA materyali kullanılmaktadır.İiplerin özelliği ile bir yandan cildin sarkan bölgeleri tekrar kaldırılırken bir yandan da kolajen üretimi yeniden uyarılmakta ve cilt sıkılaşmaktadır.

İp yerleştirildikten sonra uygulama yapılan bölgeye hafif bir basınç uygulanır ve anında o bölgede asma ve kaldırma işlemi gerçekleşir. Bu şekilde doktor cilt yüzeyini yeniden şekillendirilmiş olur ve gözle görülür şekilde pürüzsüz hale getirir. Ardından zaman içinde içerideki ipin kolajen üretimini uyarıcı etkisi ile cildin yenilenmesi ve sıkılaşması uyarılır.

DAHA SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN HAYATA GÜLÜMSEYİN

PLA  iplerinin en önemli farkı sadece birkaç çift ip uygulaması ile anında etkili ve doğal sonuca ulaşabilme kabiliyetidir. Yine yüze uygulanan ve 60-100 adet dikiş ipinin uygulanması sonrası aylar içinde sonuç alınmasını sağlayan diğer PDO iplere göre, çok az iple yüze istenilen şekli anında vermek ve rejenerasyon etkisinin 24 aya kadar sürdürmeye devam etmesi en büyük avantajıdır.

Rejeneratif etkisi kademeli ve doğal olarak işleyen bir süreçtir: Polilaktik asit (PLA ), iplerinin başlıca bileşenidir, PLA maddesi yıllardır (Kalp-Damar Cerrahisi ve beyin ameliyatlarında dikiş materyali olarak, ortopedik vidalar ve çivilerinde kullanılan, tıp alanında iyi bilinen bir polimerdir). Bu polimer tamamen biyolojik bir materyal olup, özellikle insanda biyo-uyumlu olması nedeniyle bu tür uygulamalar geliştirilmiştir. Ameliyat dikiş ipliği gibi uygulandığında polilaktik asit, cildin daha derin katmanlarında görev yapar ve derinin kendi kolajenini üretmesini uyarır. Zamanla ve yavaş yavaş ilerleyen bu süreç, sarkık alanların hacmini artırmaya yardımcı olur ve kademeli olarak mükemmel doğal yüz şeklinin oluşmasına katkıda bulunur.
 

PLA SİZE NE YAPMAKTADIR

 Hacim kaybını toparlamada etkili ve yeni bir tedavi yöntemidir yaşlanma belirtilerini tamamen güvenli ve doğal bir yolla durdurmaya olanak sağlar. Bileşenleri natürel ve tamamen emilebilirdir* 
 Yüzünüzdeki sarkmalardan ve ince kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz, yanaklarınız daha hacimli görünebilir ve kaşlarınız doğal bir biçimde kaldırılabilir,
• Görünüşünüz yumuşak bir şekilde tekrar tanımlanır: kesi yoktur
• Doktorunuz tarafından yapılan 30 dakikalık tedavi ile natürel sonuçlar alırsınız…
• Tedaviden sonra iş hayatına ve sosyal hayata hemen geri dönebilirsiniz…

Çok Sık Kullanılan Uygulama Bölgeleri

Yanak bölgesi, Gıdı ve çene hattı, burun kenarı çizgilerinde ve kaş kaldırmada çeşitli tekniklerle kolayca ve kesi olmadan uygulanabilir.
 

– Tedaviden önce ne yapmak gerekir? 
Beklentilerinizi ve sorularınızı doktorunuzla görüşmenizi öneririz. Daha önce geçirdiğiniz tedavileri ve kullandığınız ilaçları da söyleyiniz.Uygulama yarı girişimsel bir uygulamadır.

–Tedaviden sonra ne yapmak gerekir?
Tedavisi ile yanaklarınız daha yukarıda ve daha hacimli, çene hattına uygulandığında daha belirgin olarak görünecektir. Tedaviden hemen sonra sonuç alınır ve etkisi uzun ömürlüdür. Her estetik tedavide olduğu gibi hafif şişlik, kızarıklık veya morarma olabilir – fakat bunlar birkaç gün içinde kaybolur. Tedaviden hemen sonra normal aktivitenize dönebilirsiniz. Ancak, egzersiz ve yüz masajından kaçınmanız önerilir.

–Tedavisinden hemen sonra ne olacak?
Doktorunuz tarafından yapılan 30 dakikalık birYarı girişimsel tedavidir, Sonuçlar en baştan itibaren natüreldir. Görünüşünüzü rahatlamış ve yüzünüzü tazelenmiş hissedeceksiniz. Bu işlem gençleştirme sağlayacak,yüzünüzü ameliyat olamadan sarkmalardan kurtaracak, aynı zamanda da yüz ifadenize canlılık getirecektir. Yüz hatlarını iyileştirir ve hacim kazandırarak daha genç bir görünüm sağlar.
 

Her hakkı Özel MedLife Polikiliniği'ne aittir. Copyright 2016.